Blog - co nowego?

Prezent na zdrowie, czyli pomysły na podarunki dla osób, na których szczególnie nam zależy

Grudzień to czas kupowania i wręczania prezentów. Jedni obdarowują się z okazji Świętego Mikołaja, inni w wigilię Bożego Narodzenia, albo nawet przy obydwu tych okazjach. W przypadku dzieci sprawa jest dość oczywista. Królują zabawki i to co w danym sezonie jest najmodniejsze. Gorzej jest z pomysłami dla dorosłych: małżonków, rodziców, dziadków, cioć, wujków, ale i przyjaciół. Pojawia się odwieczne pytanie. Czy prezent praktyczny, czy taki, którego obdarowywana osoba sama by sobie nie kupiła? Jest jednak rozwiązanie, które spełnia jedno i drugie kryterium. Takimi przedmiotami, które są praktyczne, a jednocześnie ich zakup często odkłada się na później są zaawansowane produkty do kontroli stanu zdrowia. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 37 odsłony

Czyste powietrze to mniejsze ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych

Problem smogu, to prawdziwa zmora naszych czasów. Z jednej strony wzrasta emisja zanieczyszczeń w związku z rozwojem cywilizacji. Z drugiej strony rośnie także nasza świadomość o szkodliwości oddychania złej jakości powietrzem, bo smog, to nie tylko nieładny zapach i gorsza jakość życia. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza wpływa na długość życia, ale także na częstotliwość zapadania na, może mniej groźne, ale dokuczliwe, choroby górnych dróg oddechowych. To kaszel, podrażnienia, ale i większa podatność na infekcje, bo oddychanie brudnym powietrzem wpływa na zmniejszenie się odporności w walce z wirusami i bakteriami.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 20 odsłony

W którym miejscu na smogowej mapie Europy leży Polska?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że oddychamy kiepskiej jakości powietrzem. Dotyczy to zwłaszcza okresu jesienno-zimowego i niestety w Polsce mamy z tym większy problem niż inne kraje europejskie. Przejrzyście prezentuje to niedawno uruchomiona przez Europejską Agencję Środowiska oraz Komisję Europejską interaktywna mapa bieżącego zanieczyszczenia powietrza w Europie. Takie narzędzia przede wszystkim pozwalają nam uświadomić sobie problem i skłonić do działania. To, co możemy zrobić, to stopniowa eliminacja źródeł powstawania zanieczyszczeń, ale jest to praca na lata i zależy przede wszystkim od rządzących. Z drugiej strony możemy sami zrobić coś tu i teraz, i zadbać o jakość powietrza w miejscach, w których najczęściej przebywamy, czyli w pomieszczeniach. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 86 odsłony

Jak wybrać inhalator dla dzieci?

Inhalatory dla dzieci to urządzenia, które okazują się niezbędne podczas leczenia wielu dolegliwości związanych z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi. Ich stosowanie pozwala wyleczyć zarówno zapalenie oskrzeli, jak również świetnie poradzi sobie z infekcyjnym katarem, kaszlem czy atakiem alergii. Nic zatem dziwnego, że są tak polecane przez lekarzy pediatrów, skoro wykazują się skutecznością w leczeniu najczęstszych, dziecięcych schorzeń.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 41 odsłony