Dzień Babci już 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Jaki prezent kupić?

Świat wnuczków i dziadków, to dwa różne światy. Wprawdzie dziadkowie tam gdzie są młodzi już byli, ale młodzi o świecie dziadków nic jeszcze nie wiedzą. Dlatego kiedy zbliża się Dzień Babci, a potem Dzień Dziadka, nie zawsze wiadomo co kupić na prezent. Służymy zatem podpowiedzią: w pewnym wieku troska o zdrowie, to utracone i to które jeszcze pozostało, staje się kluczową sprawą. Prezenty związane z dbałością o zdrowie w środowisku młodszych osób mogą być różnie odbierane, ale wśród starszych osób, to upominki jak najbardziej na miejscu.  

Cenne zdrowie

„…Ty jesteś jak zdrowie, Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.” Fragment inwokacji z „Pana Tadeusza” tłumaczy to, o co w kwestii zdrowia chodzi. W pewnym wieku, choć granica jest płynna, człowiek zaczyna czuć, że jego organizm stracił już jakąś tajemniczą tarczę, która chroni go przed chorobami i słabościami. Ciało już tak łatwo się nie regeneruje, częściej łapie choroby, a i tu i tam na co dzień pobolewa. Wtedy zaczynają się problemy, które towarzyszą człowiekowi aż do końca. Jednak każdy ma cały czas ochotę żyć w miarę sprawnie i w komforcie. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko większe baczenie na ochronę zdrowia, naprawianie tego, co nie działa i korzystania z różnych dobrodziejstw poprawiających kondycję organizmu. Dla wnuczków, czyli młodych ludzi te problemy są mało zrozumiałe, bo gdy jest się młodym, kto by się przejmował zdrowiem, którego wtedy jest pod dostatkiem. Dlatego przy takich okazjach, jak Dzień Babci pojawiają się wątpliwości, bo jak dać w prezencie ukochanej babci na przykład ciśnieniomierz, skoro samemu uważa się taki podarunek za najgorszy z możliwych, nudny i mało przydatny. Warto zatem pamiętać, że w prezencie dajemy nie to, co nam się podoba i dla nas jest przydatne, ale to, co ma wartość dla obdarowywanego. 

Prezenty służące dbałości o zdrowie w przypadku dziadków są jak najbardziej na miejscu. Przy czym jest jeszcze jeden powód by na prezent wybrać produkty prozdrowotne czy wręcz sprzęty medyczne do monitorowania stanu zdrowia oraz terapii. Starsi mają szczególną potrzebę kontroli stanu zdrowia i poprawy swojej formy zdrowotnej, ale to młodzi znacznie lepiej znają się na nowościach i technicznych zawiłościach nowoczesnych urządzeń. Jest to zatem znakomita okazja by babci, czy dziadkowi podarować coś, co jest im potrzebne, a czego sami by nie kupili z obawy przed nowinkami technologicznymi.

Prezenty dla zdrowia babci i dziadka

Oprócz medykamentów, czy suplementów, pod uwagę można wziąć sprzęt medyczny do domowego użytku, który pozwala na bieżąco, w prosty sposób, kontrolować stan swojego zdrowia. To ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne, które powinny być wręcz standardowym wyposażeniem każdego domu, inhalatory dla osób miewających problemy z oddychaniem, czy najbardziej zaawansowane monitory EKG. Świetnymi podarunkami mogą być także urządzenia poprawiające komfort życia, jak masażery pleców, koce grzewcze, czy podgrzewacz do stóp.

Regularne pomiary ciśnienia pozwalają wykryć ewentualne nieprawidłowości, które pojawiają się u wielu osób wraz z biegiem lat. Służą temu poręczne ciśnieniomierze elektroniczne. Dzięki temu, że są to zaawansowane technologicznie urządzenia, dla korzystającego obsługa nie stanowi żądnego problemu, bo zmierzenie ciśnienia sprowadza się w zasadzie do naciśnięcia jednego przycisku. Można z nich korzystać w taki prosty sposób, ale te osoby, które nie obawiają się obsługi dodatkowych funkcjonalności, mogą skorzystać z dodatkowych udogodnień takich, jak: zapisywanie wyniku pomiarów dla kilku osób w pamięci, przesyłanie danych poprzez Bluetooth do urządzeń mobilnych, na których można wyświetlać, monitorować, zapisywać oraz wysyłać dokonane pomiary. Ciśnieniomierze umożliwiają również kontrolę tętna, a także wykrywają ewentualną arytmię. W naszym sklepie internetowym ceny za ciśnieniomierze elektroniczne rozpoczynają się od ok. 80 zł za te nadgarstkowe i ok. 100 zł za naramienne. 

Inhalator to bardzo wygodne i przydatne urządzenie dla osób, które cierpią na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych: np. przewlekły kaszel, choroby alergiczne, przeziębienia, zapalenia zatok. Rozwój techniki sprawił, że obecnie inhalatory to urządzenia niedużych rozmiarów i stosunkowo niedrogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę korzyści z ich używania. Szczególnie warte uwagi są tzw. inhalatory siateczkowe. W tym przypadku roztwór rozbijany jest do postaci aerozolu za pośrednictwem drgań i siateczki, która rozbija płyn na bardzo drobne cząsteczki. Dzięki temu jest niemal bezszelestny, niewielkich rozmiarów i poręczny. Najprostszy inhalator tłokowy w naszym sklepie internetowym można kupić w cenie nieco ponad sto złotych. 

Monitory EKG pozwalają na samodzielną kontrolę pracy serca w warunkach domowych. Są to poręczne urządzenia, mają niewielkie rozmiary i bez problemu można je zabrać ze sobą, a dzięki wbudowanym modułom zapisać wyniki lub też wysłać od razu lekarzowi. Monitory EKG poza kontrolą pracy serca, mogą mieć wiele innych funkcji takich jak: pulsometr i ciśnieniomierz, pulsoksymetr, krokomierz, termometr. W naszym sklepie internetowym w zależności od modelu urządzenia tego typu kosztują od ok. 1 100 zł do ponad 2500 zł. 

Masażery natomiast to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na bóle pleców. Mata masująca, którą umieszcza się w fotelu rozluźnia i redukuje napięcia w mięśniach. Odpowiednio wykonany masaż poprawia krążenie krwi i sprawia, że organizm lepiej odprowadza nagromadzoną limfę. W naszym sklepie tego typu urządzenia można znaleźć w dziale: Masażery.

Osobom cierpiącym na problemy z krążeniem krwi, a w związku z tym szczególnie odczuwającym zimno, poczucie komfortu przyniosą urządzenia dogrzewające. Elektryczny koc grzewczy, czy ogrzewacz do stóp, albo rąk, bardzo szybko pozwalają ogrzać te części ciała, które same nie mogą utrzymać odpowiedniej temperatury. Tego typu przedmioty w naszym sklepie internetowym znajdują się w dziale: Komfort

Powiązane produkty

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny z funkcją mowy Intec U100LH to niezastąpione wsparcie osób, które codziennie muszą mierzyć ciśnienie krwi oraz mają problem ze wzrokiem. Do badania nie potrzeba stetoskopu i manometru, dlatego z urządzenia z powodzeniem mogą korzystać osoby bez fachowych umiejętności. Model ten wykorzystuje oscylometryczną metodę pomiaru – wykrywa ruch krwi w tętnicy ramiennej i podaje odczyt z dokładnością ± 3 mmHg.

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny Intec U90LH to nowoczesne urządzenie medyczne, ułatwiające kontrolę ciśnienia krwi u osób borykających się z przewlekłymi chorobami układu krążenia. Wbudowany system, bazujący na metodzie oscylometrycznej, pozwala na szybki i dokładny pomiar. Funkcja interpretacji wyników za pomocą trzech kolorów gwarantuje bezbłędne odczytanie i zanalizowanie otrzymanej wartości, co jest bardzo dużym ułatwieniem.

Inhalator Tłokowy Intec Pileo to najlepsze wsparcie w leczeniu przewlekłych schorzeń układu oddechowego. Urządzenie zostało zaprojektowane w przemyślany sposób, gwarantując pełną wygodę użytkowania. Dzięki niewielkim rozmiarom jest bardzo poręczne i bez problemu zmieści się w podręcznej torebce. Inhalator można mieć przy sobie zawsze, gdy jest potrzebny. Wyposażono go także w specjalną przystawkę przeznaczoną dla dzieci i niemowląt.

Inhalator Tłokowy Intec Velum to urządzenie niezastąpione przy wszelkich dolegliwościach i przewlekłych chorobach układu oddechowego, w leczeniu których stosuje się inhalacje. Jego nieduże wymiary (290x182x107 mm) sprawiają, że nie zajmuje dużo miejsca, a co za tym idzie jest wygodny w przechowywaniu i przenoszeniu.

Intuicyjna obsługa umożliwia natomiast bezpieczne i łatwe użytkowanie, a specjalne elementy zamienne pozwalają na wykonywanie inhalacji osobom w każdym wieku, także małym dzieciom.

Masażer na fotel Lanaform Home Mass

0 Oceny
Cena 709,62 zł

Mata masująca Home Mass marki Lanaformjest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy narzekają na częste bóle pleców. Posiada możliwość wyboru rodzaju i miejsca masażu, co skuteczne relaksuje i rozluźnia zmęczone mięśnie. Funkcjonalny pilot zapewni komfort użytkowania.

Lanaform Massage Mattress to profesjonalne urządzenie do masażu wibracyjnego. Materac posiada aż 10 silników, dzięki którym możliwe jest dopasowanie pracy do własnych preferencji. Dzieje się tak dlatego, że silniki pracują niezależnie od siebie lub wszystkie razem jednocześnie. Masaż odbywa się wzdłuż ciała. Materac posiada dwie strefy grzania, gdzie relaksujące ciepło wzmacnia efekt masażu i koi zmęczone mięśnie.

Ogrzewacz do stóp Lanaform Foot Warmer
  • Obniżka

Ogrzewacz do stóp Lanaform Foot Warmer

0 Oceny
Cena podstawowa 179,00 zł Cena 142,00 zł

Dzięki swojemu wydajnemu elektrycznemu systemowi ogrzewania Ogrzewacz do stóp od Lanaform zapewni komfort i ciepło Twoim stopom. Ponadto nasz ogrzewacz daje Ci możliwość regulacji poziomu intensywności grzania, dzięki czemu możesz rozkoszować się rozgrzewającym ciepłem zimą, jak i umilać sobie długie letnie deszczowe wieczory.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz