Elektrostymulator – wsparcie w odbudowie ciała po zimie

Jednym z urządzeń stosowanych do nie dawna przede wszystkim w fizjoterapii jest elektrostymulator. Okazuje się jednak, że impulsy elektryczne służą nie tylko do leczenia. Podręczny elektrostymulator uśmierzy ból, pomoże w rehabilitacji, ale jest także wsparciem w treningu mięśni, zredukuje tkankę tłuszczową i celulitis, a nawet zrelaksuje ciało

Wiosenne porządki

Wraz z nadejściem wiosny nasze ciało, tak jak natura wokół nas, również potrzebuje odnowy. To czas na zabiegi pielęgnacyjne, ale i czas ćwiczeń i wysiłku, by później z większym zaangażowaniem i lekkością podejmować wyzwania wiosennych i letnich aktywności. To czas, żeby popracować nad stanem skóry, pozbyć się bólów mięśni, stawów, czy kręgosłupa, pozbyć się niepotrzebnej warstwy tłuszczowej, rozruszać i wzmocnić mięśnie. Po części receptą na to są odpowiednie kosmetyki i klasyczne ćwiczenia, ale można też skorzystać z zawansowanej techniki.

Sposobem na pobudzenie i uregulowanie naszego ciała może być elektrostymulacja, czyli działanie prądem na ciało. Innymi słowy elektrostymulacja polega na przekazywaniu przez specjalne urządzenie odpowiednich impulsów elektrycznych do elektrod, które przykłada się do konkretnych miejsc na ciele. Impulsy elektryczne przekazywane przez urządzenie mają różne natężenie w zależności od zadania, które mają wykonać, jednak zawsze są bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Elektrostymulacje dają odczucia i efekty porównywalne z klasycznym masażem ręcznym.

Domowy elektrostymulator – dwa sposoby działania

Elektrostymulatory do tej pory stosowane były głównie w fizjoterapii, ale ich zastosowanie znacząco się poszerzyło. Współczesne stymulatory, to urządzenia, które mieszczą się w dłoni, a ich działanie przynosi wiele rozmaitych korzyści organizmowi. W zależności od tego na co elektrostymulacje oddziałują, można je podzielić na dwie podstawowe: elektrostymulacje TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli przezskórna stymulacja nerwów oraz elektrostymulacje EMS (Electrical Muscle Stimulation), czyli stymulacja nerwowo-mięśniowa.

Elektrostymulacje TENS oddziałując na nerwy wpływają na blokowanie bólu. Wprawdzie nie usuwają przyczyn bólu, ale przynoszą ulgę. Na przykład przy dyskopatii, neuropatii, bólach pooperacyjnych, schorzeniach reumatycznych, czy bólach głowy. Dodatkowo impulsy elektryczne działając trochę na zasadzie akupunktury, poprawiają samopoczucie, wzmagają uwalnianie endorfin. Natomiast elektrostymulacje EMS stymulują mięśnie. To swego rodzaju trening. Można je traktować jako rozgrzewkę przed głównymi ćwiczeniami, a także jako formę usprawnienia stawów, mięśni, a także ich budowy, czy odbudowy. Elektrostymulator można też stosować po klasycznym intensywnym treningu dla rozluźnienia mięśni.

Inne korzyści jakie daje elektrostymulator to między innymi: poprawa ukrwienia, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie celullitu, ujędrnianie i relaks ciała, a także pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak widać elektrostymulatory to bardzo uniwersalne urządzenia. Wprawdzie nie wyręczą nas całkowicie w ciężkiej pracy o bardziej sprawne, zregenerowane i zdrowsze ciało, ale są dużym wsparciem, po które warto sięgnąć. W naszym sklepie internetowym wybór nowoczesnych i poręcznych elektrostymulatorów można znaleźć w dziale „Fitness”: https://www.zdrowiewmodzie.pl/45-fitness

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz