Inhalator dla dzieci

Inhalacje za pomocą nowoczesnych inhalatorów, to wygodne rozwiązanie dla każdego, a w szczególności dla dzieci i ich rodziców. Dzieci szczególnie szybko łapią infekcję górnych dróg oddechowych, a dzięki inhalatorowi można powstrzymać chorobę na wczesnym jej etapie. Już same inhalacje płynem fizjologicznym mogą pomóc, a podawanie leków wziewnych działa skutecznie, szybko i eliminuje skutki uboczne podawania leków doustnie.

nowoczesne inhalatory dla dzieci

Stara terapia w nowoczesnym wydaniu

Inhalacje to od dawna znana metoda domowej terapii i sposób praktycznego radzenia sobie z rozmaitymi problemami górnych dróg oddechowych. Kiedyś robiło się to bardzo prosto za pomącą miski z gorącą wodą i różnymi dodatkami. Najczęściej w wodzie rozpuszczało się olejki eteryczne lub sól i zioła. Takie gorące opary wdychało się pochylając się nad miską i przykrywając głowę ręcznikiem. Teraz do dyspozycji mamy nowoczesne i wygodne inhalatory, które dzięki specjalnie skonstruowanym nebulizatorom dostarczają płyn rozbity na małe cząsteczki w szybszy i wygodniejszy sposób.

Nebulizator to część inhalatora odpowiedzialna za przekształcanie płynu w aerozol, postać chłodnej mgiełki. Dzieje się to albo dzięki rozbijaniu płynu na bardzo małe lotne drobinki przez sprężone powietrze (inhalatory tłokowe), dzięki rozbijaniu go przez ultradźwięki (inhalator ultradźwiękowy), albo za pomocą specjalnej membrany, która przepycha płyn przez siateczkę o mikrometrowych oczkach (inhalatory siateczkowe). Pozwala to wdychać nie tylko samą parę wodną, ale i leki. Odpowiedni lek dodaje się najczęściej do soli fizjologicznej i wdycha chłodną mgiełkę z cząsteczkami leku. Takie dostarczanie leku przy chorobach górnych dróg oddechowych ma dwie zalety. Po pierwsze, podany w ten sposób medykament dociera dokładnie tam gdzie jest potrzebny, czyli do chorego organu, a co więcej eliminuje efekty uboczne leku podawanego doustnie. Po drugie, przyjmowanie leku następuje samoczynnie poprzez zwyczajne oddychanie. Nie wymagane są żadne dodatkowe czynności niż zwyczajne wdech i wydech. Ma to szczególne znaczenie kiedy chcemy podać lek małemu dziecku.

inhalacja to prosty sposób na podanie leku nawet najmłodszym

Szybkie i skuteczne rozwiązanie na częste problemy

To, że na rynku powszechnie pojawiły się nowoczesne inhalatory z nebulizatorami ma szczególne znaczenie w radzeniu sobie z chorobami właśnie u dzieci. Dla rodziców to wręcz zbawienne rozwiązanie. Dzięki nebulizacji chociażby samą solą fizjologiczną często można sobie poradzić z rozwijającą się chorobą już przy pierwszych symptomach. Pomaga to nawilżyć drogi oddechowe, oczyścić je i usunąć zalegającą wydzielinę.

Kiedy choroba się rozwinie, podawanie leku jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze. Dziecko przyjmuje lek już przez samo oddychanie po nałożeniu na twarz specjalnej maseczki przeznaczonej dla małych dzieci. Przyjmowanie leku w ten sposób eliminuje potencjalne skutki uboczne, a także konieczność stosowania wysokich dawek leków, jak ma to miejsce w aplikowaniu doustnym lub dożylnym. To często jedyne rozwiązanie dla małych pacjentów, którzy nie mogą brać leków ogólnoustrojowych. Ponadto inhalatory wyposażone w nebulizator wtłaczają powietrze pod niewielkim ciśnieniem. W ten sposób, rozbity na małe cząsteczki, lek dociera głębiej i lepiej działa. Ma to znaczenie kiedy oddech jest płytki. Dzieje się to na przykład przy zapaleniu oskrzeli. Rozbita cząsteczka powinna być mniejsza od 10 μm. Dzięki tej danej (MMD) mamy pewność, że lek zostanie właściwie zaaplikowany w najdalsze miejsce układu oddechowego i nie zatrzyma się w górnych drogach oddechowych.

Inhalatory dla dzieci

Większość inhalatorów jest dodatkowo wyposażona w maseczki o niewielkim rozmiarze, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Co więcej, w naszej ofercie można znaleźć inhalatory specjalnie stworzone na potrzeby dzieci. Inhalator tłokowy dla dzieci Intec ma przede wszystkim idealny wygląd z punktu widzenia małego człowieka, bo jest to albo pingwin, albo panda. To drobna, ale niezwykle istotna sprawa, zwłaszcza kiedy złe samopoczucie związane z rozwijającą się chorobą wpływa na pogarszający się nastrój. Spieszenie z pomocą przyjaciela pingwina, albo pana pandy ma duże znaczenie.

inhalatory są przyjazne nawet najmłodszym

Ponadto inhalatory dla dzieciIntec wyposażone są w przystawki w kształcie smoczka, ułatwiające inhalacje u najmłodszych dzieci. W przypadku większych rodzin istotne jest, że z jednego urządzenia może korzystać więcej niż jedno dziecko. Trzeba się jedynie doposażyć w oddzielny zestaw akcesoriów dla każdego z dzieci: przewód powietrza, nebulizator i końcówkę do inhalacji.

Nebulizacja może służyć do podawania leków w przebiegu m. in. takich chorób jak: astma, rozedma płuc, mukowiscydoza, POCHP, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie krtani, czy zakażenie układu oddechowego.

Powiązane produkty

Inhalator Tłokowy Intec Panda został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Atrakcyjny wygląd misia Pandy wzbudzi uśmiech u każdego dzieciaka, i choć trochę ulży mu w chorobie. Urządzenie zostało przystosowane do inhalacji leczniczych w chorobach takich jak: astma, alergia, przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc (POCHP) i podawania leków, wymagających zastosowania inhalatorów z nebulizatorem.

Dzięki wymiennym końcówkom, urządzenie może być używane przez kilka osób jednocześnie.

Inhalator Tłokowy Intec Pingwin zaprojektowany został głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Oryginalny design połączono tutaj z funkcjonalnością klasycznego produktu medycznego, przez co aplikacja odpowiednich leków dzieciom nie będzie dla nich traumatyczna czy nieprzyjemna bowiem inhalator w kształcie wesołego pingwina skutecznie odciągnie ich uwagę od wykonywanych czynności.

Zestaw zawiera także specjalną przystawkę w kształcie smoczka przeznaczoną do inhalacji niemowląt.

Twister Mesh to skuteczna broń w walce z takimi jednostkami chorobowymi jak: mukowiscydoza, astma, POChP oraz infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych.  

Inhalator jest kieszonkowych rozmiarów, dzięki czemu bez trudu zmieści się do torebki czy plecaka. Stosowanie leków jest nie tylko niezwykle proste, ale i skuteczne, ze względu na zastosowanie innowacyjnej, opatentowanej membrany, dzięki której lek nie zmienia swojej struktury molekularnej!!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz