Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym

Jeśli stan powietrza w naszym domu wymaga pracy zarówno nawilżacza, jak i oczyszczacza powietrza, a co więcej, będziemy ich używać w jednym pomieszczeniu, to czemu nie sięgnąć po jedno urządzenie z obydwoma funkcjami? Do wyboru mamy oczyszczacz z funkcją nawilżania, albo najbardziej wygodne rozwiązanie w postaci jednostki hybrydowej. Takie urządzenie, w zależności od potrzeb, możemy używać tylko jako nawilżacz, tylko jako oczyszczacz powietrza lub jednocześnie jedno i drugie.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza, to nie zawsze dwa urządzenia

Szczególnie ważnym zadaniem podczas zimowych miesięcy jest dbanie o optymalną wilgotność i czystość powietrza. Częścią wyposażenia każdego domu powinny być oczyszczacz i nawilżacz. Mogą to być dwa oddzielne urządzenia, albo rozwiązanie, które łączy obydwie te funkcje. Wybór rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, ale zwłaszcza te wyższej jakości sprzęty typu 2w1 nie ustępują swą efektywnością urządzeniom z tylko jedną funkcją. Dwa oddzielne urządzenia to możliwość rozdysponowania urządzeń w różnych pomieszczeniach. Powodem wyboru nawilżacza i oczyszcza oddzielnie może być też fakt, że nie zawsze chce się używać obydwu funkcji jednocześnie. W prostszych rozwiązaniach faktycznie nie można rozdzielić obydwu czynności, bo powietrze oczyszczane jest za pomocą wody, jednak takie rozwiązanie jest możliwe w urządzeniach działających w oparciu o technologię hybrydową

Zima to walka o ciepło i jakość powietrza

Przed nami kilka miesięcy najbardziej wymagającej pory roku. Ostatnimi czasy być może brakuje nam trochę śnieżnej aury, ale pierwsze miesiące roku to zazwyczaj mrozy, a przynajmniej temperatura oscylująca w okolicach 0°C. Dlatego grzejniki w naszych mieszkaniach będą chodzić na wysokich obrotach, a kominy wciąż powszechnie wyrzucać dym pełen najrozmaitszych zanieczyszczeń. Mamy XXI w. i większość z nas nie cierpi z powodu zimna, bo ogrzewanie jest praktycznie w każdym mieszkaniu, ale to, jak wiemy, wpływa na jakość powietrza, która pogarsza się w okresie grzewczym drastycznie. W równym stopniu chodzi tu o niewłaściwą wilgotność powietrza, jak i jego zanieczyszczenie, na które wpływa sztuczne ogrzewanie oraz powietrze dostające się do naszych domów z zewnątrz. Zatem zimą musimy zadbać o to by było nam ciepło w najchłodniejsze dni i noce, ale oprócz tego powinniśmy zająć się stanem powietrza. Oddychanie powietrzem zbyt suchym i pełnym zanieczyszczeń jest nie tylko niekomfortowe, ale i bardzo niezdrowe, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym

Hybrydowy oczyszcza i nawilżacz powietrza

W przypadku jednostek hybrydowych, urządzenie może być używane jako nawilżacz, jako oczyszczacz powietrza lub jednocześnie jako nawilżacz i oczyszczacz. Takim urządzeniem jest jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów dostępnych w naszym sklepie www.zdrowiewmodzie.pl - oczyszczacz i nawilżacz powietrza BONECO Humidifier & Purifier H680. To urządzenie jest niezwykle wydajnym, wielofunkcyjnym systemem do nawilżania, oczyszczania i odświeżania powietrza. Radzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, typowymi dla domu – sierść zwierząt, kurz, pyłki roślinne, zarodniki grzybów, bakterie i inne mikroorganizmy. Do tego eliminuje przykre wonie np. zapach dymu papierosowego czy ulicznych spalin. Wyjątkową efektywność urządzenie zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnej technologii, na którą składa się zintegrowany filtr hybrydowy oraz mata ewaporacyjna. Filtr przedni zatrzymuje wszystkie cząstki stałe, natomiast filtr węglowy HEPA blokuje mikroorganizmy i zatrzymuje przykre zapachy. Zasysane powietrze oddawane jest do pomieszczenia czyste i nawilżone.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym

Innym oczyszczaczem i nawilżaczem powietrza z oferty naszego sklepu jest HYBRID H400, którego dodatkową zaletą jest stosunkowo niska cena. Biorąc pod uwagę to, że za oczyszczacz i nawilżacz musielibyśmy zapłacić oddzielnie, zsumowany koszt dwu dobrej klasy urządzeń byłby podobny. HYBRID H400 oparty jest na technologii hybrydowej, więc oczyszczacz i nawilżacz mogą pracować jednocześnie, ale można korzystać z każdej z tych funkcji nie uruchamiając tej drugiej. Ma to znaczenie, kiedy na przykład wilgotność w pomieszczeniu jest optymalna i nie ma potrzeby uruchamiania nawilżacza. Stały filtr wstępny zatrzymuje włosy, kurz domowy i inne duże cząsteczki brudu, natomiast filtr komfortu eliminuje prawie wszystkie wirusy, a także absorbuje nieprzyjemne zapachy. Natomiast za nawilżanie powietrza odpowiedzialna jest mata parownika. Ponadto zintegrowany czujnik mierzy wilgotność w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowuje wydajność nawilżania powietrza.

Powiązane produkty

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Humidifier & Purifier H680
  • Wyprzedaż!

Specjalnie dla wymagających osób, którym zależy na wydajnym systemie oczyszczania, powstał nawilżacz i oczyszczacz powietrza BONECO Humidifier & Purifier H680. To rozbudowana, hybrydowa jednostka, zatrzymująca zarówno większe zabrudzenia unoszące się w powietrzu, jak i te niewidoczne gołym okiem. Nawilża i oczyszcza powietrze, a dzięki możliwości zastosowania olejków zapachowych, całe pomieszczenie będzie pachnieć świeżością.  

Oczyszczacz powietrza AIRKOMFORT AC-08

1 Oceny
Cena 2 399,00 zł

AIRKOMFORT AC-08 to wysokiej klasy i prosty w obsłudze oczyszczacz do pomieszczeń o powierzchni do 166 m². Podwójny system filtrów po obu stronach urządzenia, pozbywa się elementów składowych smogu, szybko i skutecznie czyści powietrze z dymu, kurzu, pyłu zawieszonego, roztoczy, wirusów, bakterii i zarodników grzybów czy formaldehydów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz