Podręczny monitor EKG – małe urządzenie o dużym znaczeniu

Monitory EKG, to urządzenia do badania pracy serca i wykrywania ewentualnych zaburzeń w jego funkcjonowaniu. Te kompaktowe, do użytku domowego, często nie większe niż karta kredytowa, dzięki temu, że mogą być zawsze pod ręką, potrafią uratować życie. Osobom, które mają za sobą incydenty sercowe lub cierpią na choroby kardiologiczne, dają możliwość bardzo szybkiej i łatwej kontroli pracy serca. Działanie monitorów służy zarówno skuteczniejszemu leczeniu, ale także pozwala w porę zareagować na symptomy zagrażające życiu.

Sprzęt ratujący życie nie tylko dla szpitali

Nowoczesna medycyna, to także nowoczesna profilaktyka. W tym współczesnym wydaniu to nie tylko zdrowe odżywianie i dbanie o dobrą kondycję, ale i bardziej zaawansowana technicznie obserwacja organizmu. I właśnie naprzeciw tym potrzebom wychodzi technologia medyczna. Szczególnym osiągnieciem oprócz wielu innych innowacji jest tworzenie coraz bardziej kompaktowego sprzętu medycznego. I to zarówno pod względem gabarytów, jak i dostępności. Te urządzenia, które do niedawna zajmowały sporo miejsca w szpitalnej sali, to obecnie często małe pudełko mieszczące się w jednej dłoni. Natomiast wraz z upowszechnieniem technologii sprzęt staje się dostępny nie tylko dla szpitali i przychodni, ale także dla indywidualnych osób. Wraz z ich rozmiarem zmniejszyły się też ich ceny. Tak jest z urządzeniami do wykonywania elektrokardiografii (EKG), czyli badania pracy serca i wykrywania ewentualnych zaburzeń w jego funkcjonowaniu. Ze względu na stopień zaawansowania technologicznego nie jest to może tak tani sprzęt jak termometr, czy ciśnieniomierz, ale jego dostępność jest już w zasięgu zwyczajnego pacjenta.

Przenośny monitor EKG - co pokazuje i komu służy?

Podręczne monitory EKG, bo o nich mowa, dają możliwość samodzielnej kontroli pracy serca w warunkach domowych, w czasie podróży czy wszędzie tam gdzie tego potrzebujemy. Dla osób z problemami kardiologicznymi i tych, które mają za sobą incydenty sercowe, to z jednej strony lepsza profilaktyka, a z drugiej większy spokój każdego dnia. Możliwość wychwycenia nawet drobnych nieprawidłowości, a tym samym zareagowania w odpowiednim momencie i nie dopuszczenie do stanu, który może zagrażać życiu, to mniejszy codzienny stres dla chorego, ale i dla całej rodziny. Monitor EKG to urządzenie diagnostyczne, które powinno się znaleźć także w domu osób o podwyższonym ryzyku chorób serca, czyli na przykład u osób starszych, otyłych oraz tych żyjących w dużym stresie, ze względu chociażby na wykonywany zawód. Dane mierzone przez monitor mogą być przydatne także osobom intensywnie uprawiającym sport.

Badania serca

Sposób działania monitora EKG

Monitory EKG są jednym z najbardziej obrazowych przykładów jak rozwój technologii zrewolucjonizował współczesną medycynę. Z czasów kiedy funkcjonowanie organizmu zagrożonego incydentami sercowymi było codzienną niewiadomą, wkroczyliśmy w czasy, kiedy możemy przejąć kontrolę nad swoimi niedoskonałościami. Jeśli nawet nie możemy w pełni pozbyć się choroby to przynajmniej mamy szczegółowe informacje o słabszych momentach w funkcjonowaniu organizmu. W przypadku monitorów EKG te szczegółowe informacje to bieżąca kontrola EKG, ale również możliwość zapisu danych, a także bezpośredniego przesłania tego zapisu lekarzowi. Monitory dostępne w sklepie Zdrowiewmodzie.pl, to urządzenia wielkości karty kredytowej, tak skonstruowane by maksymalnie uprościć ich obsługę. Kompleksowej diagnostyki pracy serca dokonują w kilkadziesiąt sekund. Monitory EKG poza kontrolą pracy serca mają również szereg innych przydatnych na co dzień funkcji, takich jak pulsometr i ciśnieniomierz, urządzenie do badania bezdechu sennego, krokomierz, termometr oraz niezwykle praktyczny moduł przypomnień. Te z możliwością bezprzewodowego łączenia się z innymi urządzeniami, jak smartfon, czy komputer poszerzają swe funkcjonalności o analizę danych w dedykowanych aplikacjach, archiwizację danych, a także możliwość przesyłania ich przez internet.

Przenośny monitor EKG

Na spokojny sen pacjenta i rodziny

Te wszystkie funkcje sprawiają, że szybko można wychwycić nawet drobne nieprawidłowości, a tym samym zareagować w odpowiednim momencie i nie dopuścić do stanu, który może zagrażać życiu. Natomiast gromadzone dane są szczególnie wartościowe dla lekarza, który dzięki temu może prowadzić leczenie jeszcze lepiej dopasowane do indywidualnego przebiegu choroby pacjenta.

Monitory EKG to sprzęt obowiązkowy w domu, w którym mieszka osoba z chorobami układu krążenia. Dzięki temu mamy ciągłą możliwość kontroli, a nie tylko wtedy, kiedy lekarz zleci badania, a przychodnia wypożyczy urządzenie do kontroli pracy serca na krótki okres czasu.

Najnowocześniejsze urządzenia z tej kategorii można znaleźć w naszym sklepie internetowym pod tym adresem: https://www.zdrowiewmodzie.pl/69-monitory-ekg

Powiązane produkty

Częstość akcji serca i częstość tętna to dwie różne wartości, które nierzadko są ze sobą mylone. Aby uzyskać prawidłowe wskaźniki zdrowotne, potrzebujemy dwóch oddzielnych, ale ściśle ze sobą powiązanych, pomiarów. Serce jest pompą mięśniową, która pompuje krew przez całe ciało z każdym biciem serca. Tętno, czyli puls, to ruch naczyń uzależnionym od skurczów serca jak i sprężystości ścian tętnic. Bicie serca można zmierzyć za pomocą urządzenia EKG.

Marzysz o własnym, domowym lekarzu? Teraz masz okazję go mieć! Urządzenie Checkme Pro Standard to najbardziej zaawansowane na rynku narzędzie łączące w sobie funkcje domowego, podręcznego rejestratora EKG, pulsoksymetru i ciśnieniomierza oraz urządzenia do badania bezdechu sennego, dodatkowo z funkcjami krokomierza, termometru i przypomnień. Bada Twoją pracę serca, nasycenie krwi tlenem, ciśnienie tętnicze krwi oraz oddech, informując Cię o Twoim stanie zdrowia na bieżąco.  

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz