Pomysły na praktyczne prezenty świąteczne!

Grudzień do to czas kiedy nie tylko robimy przygotowania do świątecznych spotkań, ale zastanawiamy się również nad upominkami dla najbliższych. Właściwy wybór prezentów potrafi spędzać sen z powiek, bo sprostać oczekiwaniom, a jednocześnie kupić coś wyjątkowego, by nie była to kolejna para skarpet i flakonik perfum, to spora sztuka. Dlatego mamy dla Was kilka propozycji praktycznych prezentów na Mikołajki lub Boże Narodzenie.

Prezent pod choinkę, który się sprawdzi

Są dwie podstawowe kategorie prezentów. To prezenty praktyczne i niepraktyczne. Te drugie, zwłaszcza jeśli są symboliczne, wywołują duże emocje przy ich rozpakowywaniu, mogą wyrażać uczucia, ale mogą być też zupełnie nie trafione i niezrozumiane. Co więcej jeśli są niepraktyczne to dosyć szybko kończą swój żywot. Kiedy opadnie już magiczny pył uroczystości i minie czar podniosłości, właściciel prezentu pozostaje z pytaniami: co z tym zrobić, gdzie schować, kiedy można się już tego pozbyć?

W przypadku prezentów praktycznych temperatura pozytywnych emocji narasta równomiernie i przez dłuższy czas. Zwłaszcza kiedy prezent jest trafiony, bo obdarowujący wie jakie są potrzeby obdarowywanego. Prezent praktyczny być może zaraz po rozpakowaniu nie wywołuje wybuchu radości i wzruszenia, ale jego wartość jest bardziej trwała i ugruntowuje się wraz z biegiem czasu, a pozytywne emocje towarzyszą przy każdym użyciu. 

Choć nie jest to oczywista myśl, to w poszukiwaniu ciekawego świątecznego prezentu warto zajrzeć do sklepu ze sprzętem medycznym. Być może takiemu pomysłowi brakuje romantycznej i symbolicznej otoczki, ale z pewnością, zwłaszcza jeśli jest dobrze dobrany pod potrzeby osoby, która ma go otrzymać, będzie na wskroś praktyczny.

Praktyczne upominki ze sklepu medycznego

Wbrew pozorom to nie tylko pomysł na prezent dla osób starszych, które faktycznie mają większą potrzebę kontroli stanu zdrowia i poprawy swojej formy zdrowotnej, ale także dla osób młodych i zdrowych. Sprzęt medyczny po części służy leczeniu, ale to także urządzenia przydatne w utrzymywaniu i rozwoju dobrej formy organizmu, dlatego mogą służyć każdemu.Pomysły na praktyczne prezenty świąteczne 

Pulsoksymetr

Nie oczywistym, a bardzo użytecznym przedmiotem jest pulsoksymetr, czyli urządzenie do monitorowania tętna i bezinwazyjnego mierzenie stopnia dotlenienia krwi. Jeszcze kilka lat temu były to urządzenia medyczne dostępne przede wszystkim w przychodniach, czy szpitalach. Jednak wraz z rozwojem techniki te duże stacjonarne sprzęty stały się bardzo poręczne, kompaktowe i zautomatyzowane. Dzięki temu są dostępne niemal dla każdego. W warunkach domowych pulsoksymetr używany jest jako urządzenia monitorujące sen w celu leczenia bezdechu sennego. Jednak to samo urządzenie jest niezwykle przydatne dla osób uprawiających aktywnie sport. Dzięki możliwości kontroli funkcji życiowych, pulsoksymetr pozwala na optymalizację treningu, a także pomaga w monitorowaniu procesu odnowy po okresie bardzo wytężonej aktywności fizycznej.

Elektrostymulator

Innym sprzętem, którego rola nie ogranicza się do leczenia jest elektrostymulator, który służy podtrzymywaniu i budowaniu formy fizycznej. Do nie dawna używany był przede wszystkim w fizjoterapii. Jednak impulsy elektryczne służą nie tylko do leczenia. Podręczny elektrostymulator uśmierzy ból, pomoże w rehabilitacji, ale jest także wsparciem w treningu mięśni, zredukuje tkankę tłuszczową i celulitis, a nawet zrelaksuje ciało. W zależności od rodzaju stymulacji jakie uruchomi się na urządzeniu, można oddziaływać na nerwy łagodząc ból, na przykład dyskopatii, neuropatii, ból pooperacyjny, przy schorzeniach reumatycznych. Można też stymulować mięśnie jako rodzaj treningu, który może stanowić rozgrzewkę, formę usprawnienia stawów, mięśni, a także ich budowy, czy odbudowy.

 

Ciśnieniomierz elektroniczny

Prezentem dla każdego może być także poręczny ciśnieniomierz elektroniczny. Regularne pomiary ciśnienia pozwalają wykryć ewentualne nieprawidłowości, które mogą się pojawić u każdego, nawet w młodym wieku. Dlatego ciśnieniomierz powinien być na wyposażeniu każdego domu, a mierzenie ciśnienia powinno być regułą. Zwłaszcza, że korzystanie z ciśnieniomierza elektronicznego jest proste i nieangażujące. Obsługa nie stanowi żądnego problemu, bo zmierzenie ciśnienia sprowadza się w zasadzie do naciśnięcia jednego przycisku. Nowoczesne urządzenia mają dodatkowo takie funkcje jak: zapisywanie w pamięci wyniku pomiarów dla kilku osób, przesyłanie danych poprzez Bluetooth do urządzeń mobilnych, na których można wyświetlać, monitorować, zapisywać oraz wysyłać dokonane pomiary. Ciśnieniomierze umożliwiają również kontrolę tętna, a także wykrywają ewentualną arytmię. 

Pomysły na praktyczne prezenty świąteczne

Inhalator

Inhalatory to dobry pomysł na świąteczny prezent, również ze względu na porę roku. Inhalator to przedmiot, który jest bardzo pomocny w radzeniu sobie z zimowymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Z pomocą inhalatora można powstrzymać chorobę na wczesnym jej etapie. Już same inhalacje płynem fizjologicznym mogą pomóc, a podawanie leków wziewnych działa skutecznie, szybko i eliminuje skutki uboczne podawania leków doustnie. Inhalator jest również wsparciem na co dzień w radzeniu sobie z suchym i ciepłym powietrzem w okresie grzewczym. Wykonując inhalacje solą fizjologiczną pomagamy nawilżyć i oczyścić błonę śluzową górnych dróg oddechowych, bo to właśnie ona jest pierwszym bastionem obrony przed infekcjami. Prezent w postaci inhalatora będzie z pewnością przydatny osobom, które są podatne na infekcje i często walczą z przeziębieniami.

Monitor EKG

Monitory EKG to już bardziej specyficzny prezent, ale wyjątkowo ważny dla osób zmagających się z chorobami układu krążenia, albo dla tych którzy mają za sobą różne incydenty sercowe. Monitor EKG pozwala na samodzielną kontrolę pracy serca w warunkach domowych. Dzięki temu, szybko można wychwycić nawet drobne nieprawidłowości, a tym samym zareagować w odpowiednim momencie i nie dopuścić do stanu, który może zagrażać życiu. Jest to poręczne urządzenie, które bez problemu można zabrać ze sobą, a dzięki wbudowanym modułom zapisać wyniki lub też wysłać od razu lekarzowi. Monitory EKG poza kontrolą pracy serca, mogą mieć wiele innych funkcji takich jak: pulsometr i ciśnieniomierz, pulsoksymetr, krokomierz, termometr. Prezent w postaci takiego urządzenia to nie tylko spokojny sen dla samego chorego, ale dla rodziny, która wie, że mimo problemów wszystko jest pod kontrolą. 

Powiązane produkty

Inhalator Tłokowy Intec Panda został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Atrakcyjny wygląd misia Pandy wzbudzi uśmiech u każdego dzieciaka, i choć trochę ulży mu w chorobie. Urządzenie zostało przystosowane do inhalacji leczniczych w chorobach takich jak: astma, alergia, przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc (POCHP) i podawania leków, wymagających zastosowania inhalatorów z nebulizatorem.

Dzięki wymiennym końcówkom, urządzenie może być używane przez kilka osób jednocześnie.

Inhalator Tłokowy Intec Pingwin zaprojektowany został głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Oryginalny design połączono tutaj z funkcjonalnością klasycznego produktu medycznego, przez co aplikacja odpowiednich leków dzieciom nie będzie dla nich traumatyczna czy nieprzyjemna bowiem inhalator w kształcie wesołego pingwina skutecznie odciągnie ich uwagę od wykonywanych czynności.

Zestaw zawiera także specjalną przystawkę w kształcie smoczka przeznaczoną do inhalacji niemowląt.

Twister Mesh to skuteczna broń w walce z takimi jednostkami chorobowymi jak: mukowiscydoza, astma, POChP oraz infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych.  

Inhalator jest kieszonkowych rozmiarów, dzięki czemu bez trudu zmieści się do torebki czy plecaka. Stosowanie leków jest nie tylko niezwykle proste, ale i skuteczne, ze względu na zastosowanie innowacyjnej, opatentowanej membrany, dzięki której lek nie zmienia swojej struktury molekularnej!!

Pulsoksymetr Intec A310BP

0 Oceny
Cena 219,00 zł

Pulsoksymetr to urządzenie mierzące w sposób nieinwazyjny poziom nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Przyrząd ten nadaje się do zastosowań zarówno szpitalnych, jak i domowych.

Jest przydatny zwłaszcza u osób cierpiących na choroby płuc i układu krążenia.

Dodatkowo urządzenie posiada bezprzewodowe połączenie z aplikacją Carnalife LIFE. 

Termometr bezdotykowy Intec HM-568C

0 Oceny
Cena 189,00 zł

Bezdotykowy termometr na podczerwień Intec HM-568C to produkt wysokiej jakości, który znajduje zastosowanie zarówno w placówkach medycznych, jak również u indywidualnych użytkowników. Termometr służy do mierzenia temperatury z odległości 3 cm od czoła. Jednocześnie Intec HM-568C został wyposażony w dodatkowe funkcje pomiarowe, szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz