Prezent na zdrowie, czyli pomysły na podarunki dla osób, na których szczególnie nam zależy

Grudzień to czas kupowania i wręczania prezentów. Jedni obdarowują się z okazji Świętego Mikołaja, inni w wigilię Bożego Narodzenia, albo nawet przy obydwu tych okazjach. W przypadku dzieci sprawa jest dość oczywista. Królują zabawki i to co w danym sezonie jest najmodniejsze. Gorzej jest z pomysłami dla dorosłych: małżonków, rodziców, dziadków, cioć, wujków, ale i przyjaciół. Pojawia się odwieczne pytanie. Czy prezent praktyczny, czy taki, którego obdarowywana osoba sama by sobie nie kupiła? Jest jednak rozwiązanie, które spełnia jedno i drugie kryterium. Takimi przedmiotami, które są praktyczne, a jednocześnie ich zakup często odkłada się na później są zaawansowane produkty do kontroli stanu zdrowia. 

Jakiś stary rtęciowy termometr zawsze jest w domu, ciśnienie mierzy się w przychodni, a o pulsoksymetrach, które pomagają w korygowaniu zaburzeń snu, albo osobom cierpiącym na choroby płuc i układu krążenia, wciąż niewiele jeszcze osób słyszało. Zwłaszcza babcia, czy dziadek sami nie kupią sobie elektronicznego termometru, albo ciśnieniomierza, choć te urządzenia powinny być na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego.. Co więcej, skuteczne monitorowanie zdrowia, to nie tylko korzyść dla obdarowywanego, ale i dla nas, bliskich. 

Oto nasze propozycje, które mogą być ciekawymi i praktycznymi prezentami dla dorosłych członków rodziny, a nawet przyjaciół. 

Termometr elektroniczny

To następca potencjalnie niebezpiecznych i wycofanych już ze sprzedaży termometrów rtęciowych, które wciąż niestety można jeszcze znaleźć w niektórych szufladach. Najbardziej zaawansowane termometry elektroniczne, to te bezdotykowe, które działają na podczerwień i mierzą temperaturę z pewnej odległości. Takie termometry są precyzyjne, higieniczne i co więcej, mogą służyć równocześnie nie tylko do mierzenia temperatury ciała. W zależności od modelu można nimi mierzyć także temperaturę wody do kąpieli, żywności, czy nawet powietrza w pomieszczeniach. To stosunkowo niedrogi prezent, bo ceny elektronicznych termometrów bezdotykowych w naszym sklepie internetowym zaczynają się od 79 zł, a najbardziej zaawansowany kosztuje 129 zł.

Ciśnieniomierz elektroniczny nadgarstkowy lub naramienny 

Regularne pomiary ciśnienia pozwalają wykryć ewentualne nieprawidłowości, które pojawiają się u wielu osób wraz z biegiem lat. Dlatego w nadchodzącym czasie warto również rozważyć zakup poręcznych ciśnieniomierzy elektronicznych. Co ważne mierzenie ciśnienia w zaciszu domowym, przeprowadzone w stanie spoczynku, w sytuacji bezstresowej, rano i wieczorem daje bardzo miarodajne informacje. Ciśnieniomierze elektroniczne są bardzo proste w obsłudze. Zmierzenie ciśnienia sprowadza się w zasadzie do naciśnięcia jednego przycisku. Przy czym urządzenia te dają również możliwość bardziej zaawansowanej obsługi, dzięki której możemy zapisać wyniki pomiarów dla kilku osób, a nawet przesyłać dane poprzez Bluetooth do urządzeń mobilnych tj. smartfon, czy tablet. Dzięki temu oraz zainstalowanej aplikacji możemy wyświetlać, monitorować, zapisywać oraz wysyłać dokonane pomiary. Ciśnieniomierze umożliwiają również kontrolę tętna, a także wykrywają ewentualną arytmię. Mogą być naramienne lub nadgarstkowe. Ciśnieniomierz nadgarstkowy to dobry wybór, gdy ciśnieniomierz trzeba mieć zawsze pod ręką, w torebce, czy w podróży. Zajmuje mniej miejsca i łatwo go użyć, bez potrzeby podwijania wysoko rękawa. W naszym sklepie internetowym ceny za ciśnieniomierze elektroniczne rozpoczynają się od 77 zł za te nadgarstkowe i 105 zł za naramienne. 

Pulsoksymetry i monitory EKG 

To urządzenia, które do niedawna można było spotkać jedynie w szpitalach. Jednak rozwój technologii spowodował, że sprzęt elektroniczny zmniejszył swoje rozmiary, a i ceny tak zaawansowanych urządzeń medycznych są już bardziej akceptowalne. 

Pulsoksymetr w sposób nieinwazyjny mierzy poziom nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Zakłada się go zazwyczaj na palec u ręki. Jest przydatny zwłaszcza u osób cierpiących na choroby płuc i układu krążenia. Jednak dostępne są także takie, które wykorzystują ten pomiar do pomocy w regulowaniu kondycji fizycznej i psychicznej. Pulsoksymetr do regulowania snu, który zakłada się na rękę idąc spać, z jednej strony dokonuje bieżących pomiarów, ale także w odpowiednich momentach może wywoływać delikatne wibracje, wydobywają ciało z zaburzeń oddychania. Takie drgania we właściwych momentach zapobiegają długotrwałym wstrzymaniom oddechu, w konsekwencji ratując nawet życie poprzez pobudzenie funkcji oddechowych. Pulsoksymetr można wykorzystywać także do kontroli treningu. Ceny pulsoksymetrów są zróżnicowane. Pulsoksymetr Intec A310 pozwalający w krótkim czasie zmierzyć saturację można kupić w naszym sklepie już za 125,35 zł. Natomiast bardziej zaawansowane urządzenia do kontroli snu, to już większy wydatek, bo ich ceny zaczynają się od 799,50 zł.  

Monitory EKG pozwalają na samodzielną kontrolę pracy serca w warunkach domowych. Co ważne, nowoczesne monitory EKG dostępne na www.zdrowiewmodzie.pl są bardzo intuicyjne w obsłudze, mają duży monitor i poręczne przyciski, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nawet w przypadku osób o ograniczonych możliwościach ruchowych czy też u ludzi starszych. Są to poręczne urządzenia, mają niewielkie rozmiary i bez problemu można je zabrać ze sobą, a dzięki wbudowanym modułom, wyniki można zapisać lub też wysłać od razu lekarzowi. Monitory EKG poza kontrolą pracy serca, mogą mieć wiele innych funkcji takich jak: pulsometr i ciśnieniomierz, pulsoksymetr, krokomierz, termometr. Ze względu na cenę to już poważny prezent, ale niezwykle ważny dla osób, które mają za sobą incydenty sercowe, bo po prostu może uratować życie. W naszym sklepie internetowym w zależności od modelu urządzenia tego typu kosztują od 1 109,67 zł do 2 672,32 zł. 

Powiązane produkty

Częstość akcji serca i częstość tętna to dwie różne wartości, które nierzadko są ze sobą mylone. Aby uzyskać prawidłowe wskaźniki zdrowotne, potrzebujemy dwóch oddzielnych, ale ściśle ze sobą powiązanych, pomiarów. Serce jest pompą mięśniową, która pompuje krew przez całe ciało z każdym biciem serca. Tętno, czyli puls, to ruch naczyń uzależnionym od skurczów serca jak i sprężystości ścian tętnic. Bicie serca można zmierzyć za pomocą urządzenia EKG.

Intec U-30 to nowoczesny, nadgarstkowy ciśnieniomierz cyfrowy, który zapamiętuje aż 120 ostatnich pomiarów, przypominając jednocześnie dokładną datę i godzinę mierzenia ciśnienia krwi oraz tętna.

Urządzenie jest w pełni automatyczne, precyzyjne, szybkie, lekkie, poręczne oraz łatwe w obsłudze. Z łatwością zmieści się w torebce lub samochodowym schowku.

Polecamy także pozostałe ciśnieniomierze elektroniczne z naszej oferty!

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny Intec U90LH to nowoczesne urządzenie medyczne, ułatwiające kontrolę ciśnienia krwi u osób borykających się z przewlekłymi chorobami układu krążenia. Wbudowany system, bazujący na metodzie oscylometrycznej, pozwala na szybki i dokładny pomiar. Funkcja interpretacji wyników za pomocą trzech kolorów gwarantuje bezbłędne odczytanie i zanalizowanie otrzymanej wartości, co jest bardzo dużym ułatwieniem.

Pulsoksymetr Intec A310

0 Oceny
Cena 169,00 zł

Pulsoksymetr to urządzenie mierzące w sposób nieinwazyjny poziom nasycenia hemoglobiny tlenem (SpO2). Przyrząd ten nadaje się do zastosowań zarówno szpitalnych, jak i domowych.

Jest przydatny zwłaszcza u osób cierpiących na choroby płuc i układu krążenia.

Pomiar pulsu i saturacji odbywa się za pomocą specjalnego czujnika na podczerwień, a w razie stwierdzenia nieprawidłowości użytkownik zostanie powiadomiony alarmem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz