Porady zdrowiewmodzie.pl

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

08.06.2018

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

Zanieczyszczone powietrze to codzienność wielu polskich miast, miasteczek, a nawet wsi. Niestety, na unoszący się w powietrzu smog niewiele możemy poradzić, pozostaje zatem dbanie o utrzymanie jak najwyższej jakości powietrza we własnym domu. Jak to zrobić? Czy oczyszczacze powietrza przeznaczone do walki ze smogiem sprawdzą się również w przypadku osób cierpiących na alergie wziewne? W jakie oczyszczacze powietrza dla alergika warto inwestować, a jakiego sprzętu powinniśmy unikać?

Czytaj więcej »

Rodzaje inhalatorów

21.03.2018

Kalkulator dawek z inhalatorów siateczkowych Intec

Kalkulator dawek Inhalatorów INTEC pozwala na precyzyjne wyliczenie dawki leku, który zamierzamy podać pacjentowi.

Czytaj więcej »

Rodzaje inhalatorów

08.03.2018

Rodzaje Inhalatorów

Wyróżnia się 5 podstawowych rodzajów inhalatorów ze względu na wybrany roztwór leku i sposób podania go do dróg oddechowych.

Czytaj więcej »

22.02.2018

Jak prawidłowo wykonać inhalację?

W naszym poradniku znajdziecie technikę prawidłowego wykonania nebulizacji, dzięki której inhalacja będzie w 100% skuteczna, ponieważ lek dotrze do odpowiednich obszarów układu oddechowego.

Czytaj więcej »

10.01.2018

Dlaczego warto regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze?

Dlaczego warto włączyć regularny pomiar ciśnienia do swoich rytuałów zdrowotnych i kto powinien to robić? Czym objawia się nadciśnienie i jak posługiwać się ciśnieniomierzem? Na te pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Czytaj więcej »

13.09.2017

Jak wybrać termometr dla dziecka?

Zmierzenie temperatury u dziecka może czasem być nie lada wyzwaniem, kiedy te nie potrafią spokojnie wyleżeć z termometrem w ustach czy pod pachą. Po jaki więc termometr sięgnąć, by z jednej strony zapewnić maluchowi wygodę, a z drugiej, abyśmy otrzymali precyzyjny pomiar?

Czytaj więcej »

18.05.2017

Jak wybrać inhalator dla dzieci?

W przypadku schorzeń dróg oddechowych u dzieci coraz powszechniejsze staje się kuracja przy użyciu inhalatorów. Co sprawia, że metoda ta jest skuteczna przy leczeniu kataru, zapalenia płuc czy alergii? Jak wybrać odpowiedni inhalator dla dziecka? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Czytaj więcej »