Jak wybrać termometr dla dziecka?

Jak wybrać termometr dla dziecka?

Gdy na świat przychodzi maluszek, zwykle jesteśmy przekonani, że mamy już wszystko co jest dla niego niezbędne. Tak naprawdę, w miarę kolejnych tygodni życia dziecka, okazuje się, czego jeszcze będziesz potrzebować.

Nieodłącznym elementem wychowywania dzieci jest troska o ich zdrowie. Obok wszelkich kropelek, bezpiecznych tabletek, wody utlenionej i plasterków - niezbędny jest też termometr. Jak jednak wybrać ten idealny, który w razie choroby naszego maluszka zapewni najbardziej precyzyjny odczyt? Na rynku aptekarskim mamy całkiem pokaźny wybór termometrów. Te z rtęcią odeszły już do przeszłości, choć wielu rodziców jest zdania, że były najbardziej wiarygodne. Poniżej opisujemy m.in. termometry bezrtęciowe - wygodne i bezpieczne dla dzieci. Niektóre to termometry bezdotykowe lub takie które wymagają kontaktu ze skórą dziecka.

Najbardziej popularny

Zwyczajny termometr elektroniczny jest obecnie jednym z najbardziej popularnych. Ceniony przez mamy za swoją niską cenę i dokładność pomiaru. Polecany do stosowania u dzieci w każdym wieku. Najbardziej powszechnym sposobem mierzenia gorączki termometrem elektronicznym jest tradycyjnie pod pachą lub w ustach. Termometr taki można kupić w każdej aptece, sklepie medycznym lub internetowym.

Termometr elektroniczny Intec KFT-03 Termometr elektroniczny Intec KFT-04

Termometr bezdotykowy na podczerwień

Uznawane za jedne z najlepszych są termometry bezdotykowe - polecane nie tylko przez mamy, ale też przez lekarzy. Mają zdecydowanie najlepszą precyzję pomiaru, który trwa raptem 2 sekundy. Takim termometrem zmierzysz dziecku temperaturę w każdym momencie i miejscu, co jest niezwykle wygodne. Biorąc pod uwagę, że dzieci zazwyczaj są niecierpliwe, zwłaszcza podczas choroby, szybki pomiar jest największą zaletą. Jedynym minusem jest dość wysoka cena, jednakże biorąc pod uwagę, że termometr bezdotykowy na podczerwień służy przez wiele lat i jest dokładniejszy niż inne, to właśnie ten jest wybierany przez rodziców. Dodatkową zaletą jest fakt, że możesz mierzyć nim temperaturę także innych rzeczy, jak posiłek dla dziecka czy woda do kąpieli. Troska o to, czy jedzenie lub woda nie są czasem za gorące odchodzi w niepamięć.

Termometr bezdotykowy Intec HM-768TS Termometr bezdotykowy Intec HM 668B Termometr bezdotykowy Intec HM-488 Pro

Termometry elektroniczne w smoczku

Jedną z nowości na rynku przyrządów do pomiaru temperatury jest termometr w smoczku, polecany zwłaszcza dla noworodków i niemowląt. Sprawdzi się idealnie przy dzieciach, które faktycznie ze smoczków korzystają. Zaletą jest, więc nie tylko zmierzenie temperatury, ale też możliwość uspokojenia chorego dziecka. Odczyt następuje po dwóch minutach, jednakże w trakcie gorączki dzieci są najczęściej marudne i płaczliwie, a smoczek często ląduje z daleka od dziecka. Wtedy dokładny pomiar może być utrudniony.

Termometr w kształcie smoczka Lanaform

Termometry na czoło

Kolejnym przydatnym wynalazkiem wśród termometrów są to przyklejane do czoła dziecka. Wygodny do założenia pasek wskaże nam czy dziecko ma gorączkę, czy nie. Ważne jest jednak by przykleić go w odpowiednim miejscu.

Jak widać, termometry bezrtęciowe występują w wielu wariantach. Bezdotykowe, elektroniczne, dotykowe - wiele zależy od Twojego maluszka, czy jest bardzo ruchliwy, czy lubi smoczki. Najlepiej wypróbować kilka opcji, aby znaleźć ten jeden, idealny, który posłuży nam przez lata.