Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F13 do oczyszczacz powietrza AC-08
  • Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F13 do oczyszczacz powietrza AC-08
  • Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F13 do oczyszczacz powietrza AC-08

Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F13 do oczyszczacz powietrza AC-08

PLN699.00
AIRKOMFORT
1320
Ilość
Last items in stock

Data sheet

Zestaw filtrów do Oczyszczacza powietrza AIRKOMFORT AC-08

FILTER podlegający okresowej wymianie, składa się z:

- Filtr wstępny: zatrzymuje cząsteczki kurzu i niektóre alergeny
- Komórkowy filtr z węglem aktywnym
- Filtr HEPA H13 o wysokiej wydajności

Wysoko skuteczny filtr HEPA H13 odznacza się efektywnością w pochłanianiu zanieczyszczeń na poziomie 0,3 mikrona [µm] na poziomie 99,95%. Filtry HEPA H13 są szczególnie polecane osobom cierpiącym na alergie wziewne. Używanie oczyszczacza powietrza z tym filtrem jest gwarancją usunięcia nie tylko zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie 99,95%, ale także pyłu, kurzu, roztoczy, bakterii, pierwotniaków i wirusów. 

Filtr klasy HEPA H13 wykonany jest z kompozytu poliestrowo-szklanego z rozmieszczonymi porami, przez które przepływa powietrze. Składa się z trzech warstw – pierwsza ma na celu zatrzymywanie nieprzyjemnych zapachów, kolejne, połączone syntetyczną żywicą, mają za zadanie dezynfekować powietrze z zanieczyszczeń mechanicznych.

Filtry EPA/HEPA zostały wynalezione w XX wieku przez NASA. Pierwotnie służące do wyłapywania radioaktywnych drobinek pyłu zagrażającym drogom oddechowym żołnierzy, obecnie znajdują zastosowanie w większości sprzętu AGD, w tym oczyszczaczy powietrza. Zastosowanie filtru EPA/HEPA w oczyszczaczu powietrza, pozwala niemal całkowicie oczyścić zanieczyszczone powietrze z najbardziej szkodliwego dla naszego zdrowia pyłu PM 2,5.