Ciekawostki

Refleksologia - hit czy kit

Refleksoterapia to rodzaj terapii zaliczanej do medycyny alternatywnej - niekonwencjonalnej. Nie oznacza to jednak, że stoi ona w sprzeczności z leczeniem tradycyjnym. Umiejętnie prowadzona refleksoterapia niesie ulgę w bólach i napięciach nerwowych oraz może być doskonałym uzupełnieniem leczenia innymi metodami. Skąd pochodzi refleksologia i na czym dokładnie polega? Czy refleksoterapia nie niesie za sobą ryzyka?

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1834 views

Sok z brzozy

Sok z brzozy to jeden z najcenniejszych darów, jakimi obdarzyła nas natura. Jak skutecznie wykorzystać potencjał drzemiący w tym produkcie pochodzenia roślinnego? W jakich stanach może pomóc regularne picie soku z brzozy i czy istnieją przeciwwskazania do takiej fitoterapii?

label
comment 0 comments
remove_red_eye 959 views

Bierzemy smog pod lupę!

Czym jest smog? Jak powstaje? Co powoduje? Czy groźny jest sam smog, a może bardziej przyczyny jego powstawania? I jak na to zagrożenie reagować? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące smogu znajdziecie w tekście poniżej.

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1476 views

W którym miejscu na smogowej mapie Europy leży Polska?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że oddychamy kiepskiej jakości powietrzem. Dotyczy to zwłaszcza okresu jesienno-zimowego i niestety w Polsce mamy z tym większy problem niż inne kraje europejskie. Przejrzyście prezentuje to niedawno uruchomiona przez Europejską Agencję Środowiska oraz Komisję Europejską interaktywna mapa bieżącego zanieczyszczenia powietrza w Europie. Takie narzędzia przede wszystkim pozwalają nam uświadomić sobie problem i skłonić do działania. To, co możemy zrobić, to stopniowa eliminacja źródeł powstawania zanieczyszczeń, ale jest to praca na lata i zależy przede wszystkim od rządzących. Z drugiej strony możemy sami zrobić coś tu i teraz, i zadbać o jakość powietrza w miejscach, w których najczęściej przebywamy, czyli w pomieszczeniach. 

label
comment 0 comments
remove_red_eye 1465 views