Monitory EKG

Funkcjonalne monitory EKG zrewolucjonizowały system opieki kardiologicznej i dały możliwość samodzielnej kontroli pracy serca w warunkach domowych, w czasie podróży czy wszędzie tam gdzie potrzebujemy. Co ważne, nowoczesne monitory EKG dostępne na zdrowiewmodzie.pl są niezwykle intuicyjne w obsłudze, mają duży monitor i poręczne przyciski, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nawet w przypadku osób o ograniczonych możliwościach ruchowych czy też u ludzi starszych.

Przenośne monitory EKG

Przede wszystkim, poręczne urządzenia mają niewielkie rozmiary i bez problemu można je zabrać wszędzie, a dzięki wbudowanym modułom można wyniki zapisać lub też wysłać od razu lekarzowi. Taki monitoring sprawdza się w sytuacjach, gdy mamy za sobą różne incydenty sercowe, a tym samym musimy być pod stałą kontrolą specjalistów. Monitory EKG poza kontrolą pracy serca mają również szereg innych przydatnych na co dzień funkcji takich jak na przykład pulsometr i ciśnieniomierz oraz urządzenie do badania bezdechu sennego, krokomierz, termometr oraz niezwykle praktyczny moduł przypomnień. Monitory EKG to sprzęt obowiązkowy w domu, w którym mieszka osoba z chorobami układu krążenia.  Poza tym, może być porządnym prezentem, który po prostu może uratować życie. Głównym zadaniem monitorów EKG jest bieżąca i systematyczna kontrola pracy serca w domowych warunkach. Dzięki temu, szybko można wychwycić nawet drobne nieprawidłowości, a tym samym zareagować w odpowiednim momencie i nie dopuścić do stanu, który może zagrażać życiu. Regularny pomiar pozwala na kontrolowanie stanu zdrowia, a wydruki czy też zapisy elektroniczne są doskonałą dokumentacją.

Aktywne filtry

Marzysz o własnym, domowym lekarzu? Teraz masz okazję go mieć! Urządzenie Checkme Pro Standard to najbardziej zaawansowane na rynku narzędzie łączące w sobie funkcje domowego, podręcznego rejestratora EKG, pulsoksymetru i ciśnieniomierza oraz urządzenia do badania bezdechu sennego, dodatkowo z funkcjami krokomierza, termometru i przypomnień. Bada Twoją pracę serca, nasycenie krwi tlenem, ciśnienie tętnicze krwi oraz oddech, informując Cię o Twoim stanie zdrowia na bieżąco.  

Częstość akcji serca i częstość tętna to dwie różne wartości, które nierzadko są ze sobą mylone. Aby uzyskać prawidłowe wskaźniki zdrowotne, potrzebujemy dwóch oddzielnych, ale ściśle ze sobą powiązanych, pomiarów. Serce jest pompą mięśniową, która pompuje krew przez całe ciało z każdym biciem serca. Tętno, czyli puls, to ruch naczyń uzależnionym od skurczów serca jak i sprężystości ścian tętnic. Bicie serca można zmierzyć za pomocą urządzenia EKG.