Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F11 do oczyszczacz powietrza AC-08
  • Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F11 do oczyszczacz powietrza AC-08
  • Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F11 do oczyszczacz powietrza AC-08

Filtr (x2) antysmogowy AIRKOMFORT AC-08F11 do oczyszczacz powietrza AC-08

599,00 zł
AIRKOMFORT
1319
Ilość
W magazynie

Opis

Zestaw filtrów do Oczyszczacza powietrza AIRKOMFORT AC-08

FILTER podlegający okresowej wymianie, składa się z:

- Filtr wstępny: zatrzymuje cząsteczki kurzu i niektóre alergeny

- Komórkowy filtr z węglem aktywnym

- Filtr EPA E11 o wysokiej wydajności i skuteczności; wysokoefektywny filtr powietrza zbudowany z kilku warstw bibuły filtracyjnej, połączonych syntetyczną żywicą.

Co mówi nam oznaczenie EPA E11? Wynika ono z nowej klasyfikacji filtrów HEPA wprowadzonej w 2010 roku. Filtry HEPA podzielono wówczas na EPA E10, EPA E11, EPA E12 oraz HEPA H13 i HEPA H14. Każdemu z tych oznaczeń przyporządkowano kryteria efektywności, które musi spełniać. Przy czym każdy filtr ma zdolność do wyłapywania cząsteczek o wielkości co najmniej 0,3 µm. Udział procentowy filtru EPA E11 w wyłapywaniu zanieczyszczeń mechanicznych a także komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii i większości wirusów o wielkości większej od 0,3 µm wynosi 95%. 

Filtry EPA/HEPA zostały wynalezione w XX wieku przez NASA. Pierwotnie służące do wyłapywania radioaktywnych drobinek pyłu zagrażającym drogom oddechowym żołnierzy, obecnie znajdują zastosowanie w większości sprzętu AGD, w tym oczyszczaczy powietrza. Zastosowanie filtru EPA/HEPA w oczyszczaczu powietrza, pozwala niemal całkowicie oczyścić zanieczyszczone powietrze z najbardziej szkodliwego dla naszego zdrowia pyłu PM2,5 (i nie tylko!).