Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Najlepsze typy w 2022 roku.

Negatywne oddziaływanie smogu, wirusów oraz bakterii odczuwa każdy z nas. Drobnoustroje oraz pyły dostają się do dróg oddechowych, płuc, przenikają do krwi i podrażniają spojówki. Szczególnie narażone są osoby ze schorzeniami układu oddechowego, takimi jak astma, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc czy alergie. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w oczyszczacz powietrza, który nie tylko oczyści powietrze ze smogu, ale zneutralizuje także wirusy i alergeny. Zastanawiasz się nad tym, jaki model wybrać? Sprawdź nasze porównanie.

BONECO Air Purifier P340

To innowacyjna opcja z funkcją oczyszczania i jonizacji powietrza. Nadaje się zarówno do sypialni, jak i sal szkolnych czy powierzchni biurowych do 40m². Urządzenie zostało wyposażone w filtr HEPA i filtr węglowy, które w połączeniu z jonizatorem zapewnią czyste powietrze. Ułatwi także usuwanie cząsteczek brudu i kurzu obecnych w powietrzu. Oczyszczacz umożliwia wybór trzech trybów pracy (w tym nocny) oraz tryb automatyczny. Dodatkowym udogodnieniem jest wskaźnik wymiany filtra.

LANAFORM AIR PURIFIER

Oczyszczacz powietrza Lanaform wyposażony jest w trzywarstwowy filtr, dzięki któremu możliwe jest usunięcie aż 95% zanieczyszczeń z pomieszczenia o powierzchni do 20m2. Posiada także lampę UV działającą przeciwko mikroorganizmom – mikrobom, wirusom, zarazkom, bakteriom i pleśni, dodatkowo wzmacniając działanie całego urządzenia. Jest także bardzo cichy, a do wyboru mamy aż cztery poziomy pracy.

BONECO Air Purifier P400

To wysokiej klasy propozycja, która umożliwia stosowanie dedykowanych filtrów, takich jak BABY (idealny dla rodzin z dziećmi), ALERGIA (filtrujący pyłki i zanieczyszczenia wywołujące uczulenia) czy SMOG (dedykowany tym, którzy mieszkają w pobliżu ruchliwych ulic oraz w miejscach o natężonym smogu). Ponadto daje możliwość stosowania olejków eterycznych, dzięki którym nie tylko oczyści i nawilży powietrze, ale także zapewni piękny zapach w pomieszczeniu.

BONECO Air Purifier P700

Oczyszczacz powietrza Boneco Air Purifier P700 to najwyższej jakości propozycja w naszym zestawieniu. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurach, szkołach, przedszkolach czy żłobkach. Cechuje go duża skuteczność w pomieszczeniach do 200m2 - dzięki przepływowi powietrza na poziomie 800m3/h zyskujemy niemal 100% czystego powietrza.

Należy pamiętać także o regularnej wymianie filtrów oczyszczacza powietrza. Ich żywotność jest zależna od rodzaju pomieszczenia oraz intensywności użytkowania, warto sprawdzić także zalecenia producenta. W ofercie naszego sklepu znajdziesz dedykowane filtry do różnego rodzaju oczyszczaczy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz