• Pakiet
Pakiet

Zestaw do nebulizacji Intec (inhalator+komora)

259,00 zł

Zamiast 267,00 zł

INTEC

Ten pakiet zawiera

Ilość
W magazynie

Opis

Aktualne wyniki badań, przeprowadzone na grupach pacjentów, jak i testy laboratoryjne, potwierdzają, iż najefektywniejszą metodą podawania leków wziewnych, jest nebulizacja leku z inhalatora siateczkowego poprzez komorę inhalacyjną.

Właściwości aerozolu wytworzonego przez inhalator siateczkowy, po wprowadzeniu go do komory inhalacyjnej, powodują, iż może on tam się utrzymywać nawet do trzydziestu sekund, czekając na inhalację pacjenta. Dzieje się tak dlatego, ze wytworzony przez inhalator siateczkowy aerozol (tzw. monodyspersyjny – zbudowany prawie z identycznych kropli), charakteryzuje się wyjątkową stabilnością (trwałością), co ma istotne znaczenie zarówno przy jego penetracji układu oddechowego, jak i długiego czasu pozwalającego na jego inhalację, co z kolei jest niezmiernie pomocne przy zabiegach nebulizacji zwłaszcza u małych dzieci.

Ponadto, zastosowanie inhalatora siateczkowego z komorą inhalacyjną, pozwala na wykorzystanie całości leku wlanego do inhalatora, tym samym na zredukowanie dawki tegoż leku, a co za tym idzie skrócenie czasu nebulizacji przy zwiększeniu jej efektywności, co w przypadku małych pacjentów ma kolosalne znaczenie.

Aby przeprowadzić zabieg nebulizacji, należy wlać określoną dawkę leku, wyrobu medycznego, do komory na lek w inhalatorze, umieścić dyszę inhalatora w komorze inhalacyjnej, a następnie uruchomić inhalator.

Wytworzony w komorze aerozol, należy inhalować spokojnie oddychając, korzystając z ustnika, którym zakończona jest komora lub z załączonej jednej z masek, w przypadku małych dzieci.

Turbo Mesh jest jedynym inhalatorem na polskim rynku, który został przebadany na wszystkich lekach do nebulizacji. Jeśli zależy Ci na efektywnym podaniu leku i skróceniu czasu terapii, zamów już dziś zestaw do nebulizacji Intec.