Lampa terapeutyczna Lanaform Genial Light
  • Lampa terapeutyczna Lanaform Genial Light
  • Lampa terapeutyczna Lanaform Genial Light
  • Lampa terapeutyczna Lanaform Genial Light

Lampa terapeutyczna Lanaform Genial Light

336,00 zł
LANAFORM
985
Ilość
W magazynie

Opis

Urządzenie to umożliwia w sposób praktyczny i skuteczny rekompensować niedobór światła. GENIAL LIGHT opiera się na użyciu bardzo jasnego światła (około 10000 lx), imitując naturalne promienie słoneczne.

GENIAL LIGHT można używać podczas wykonywania różnych czynności takich jak czytanie, pisanie, rozmowa przez telefon, i inne. GENIAL LIGHT, stosowany podczas pochmurnych dni, zwiększa możliwość dostarczenia światła. Używanie tego urządzenia może mieć pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie.

Światło i jego intensywność mają bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie.

Jeśli nie mamy wystarczającej ilości światła, czas reakcji naszego organizmu jak i mózgu zmniejsza się po pewnym czasie. Jesienią i zimą dni są krótsze i w tym czasie ilość promieniowania słonecznego zmniejsza się, co wzmacnia symptomy wynikające z utraty światła.

Sztuczne światło w pomieszczeniach nie jest w stanie wyrównać braku naturalnego światła. Konsekwencje takiej sytuacji mogą spowodować depresję, brak energii, bezsenność lub stany melancholii, symptomy tak zwanego przygnębienia jesiennego lub zimowego. Urządzenie zapewnia źródło światła na podobieństwo naturalnego światła słonecznego.

GENIAL LIGHT stosuje metodę polegającą na użyciu światła o silnym współczynniku lx (jednostki naświetlania), w celu imitowania naturalnego światła. Poprzez regularne wystawianie się na światło o silnym współczynniku lx przez dany czas, symptomy sezonowych zaburzeń emocjonalnych mogą zmniejszyć się a nawet ustąpić i to bez zażywania leków.

* Luks (lx) jest to jednostka natężenia oświetlania, np. słoneczny dzień lata odpowiada około 50000 lx, podczas gdy intensywność świetlna w pomieszczeniu wynosi zaledwie 500 lx.

Moc
72 W
Napięcie
220-240 V
Natężenie światła
10.000 lux
Oświetlone powierzchnia
47 x 34 cm
Rodzaj świetlówki
2x36W
Wymiary (dł. x szer. x wys.)
38,5 x 14,5 x 51,5 cm
Waga netto
3,85 kg